W szkoleniach bhp staramy się używać jak najwięcej multimediów, żeby je urozmaicić. Możemy je zorganizować zarówno w naszej placówce lub z dojazdem do klienta. Dla odpowiednich grup pracowników posiadamy również możliwość uruchomienia szkolenia na platformie szkoleniowej (czas na ukończenie to 30 dni).
W naszej ofercie znajdziecie Państwo szkolenia bhp (wstępne oraz okresowe) dla wszystkich grup pracowników:
robotnicze,
administracyjno-biurowe i inne (służby medyczne, nauczyciele),
inżynieryjno-techniczne,
pracodawcy i osoby kierujące pracownikami.
Szczegółowe przepisy prawne w zakresie BHP znajdziesz w Rozporządzeniu ministra gospodarki i pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 180, poz. 1860 ze zm.) - link do rozporządzenia
Na wszelkie pytania związane z organizacją szkolenia odpowie nasz personel.
Informacje uzyskasz dzwoniąc pod numer 691 163 948 lub wysyłając maila na adres biuro@kompas.poznan.pl
SZKOLENIA OKRESOWE
Szkolenia okresowe powinny się odbyć od 6 do 12 miesięcy od daty szkolenia wstępnego a ich ważność zależy od grupy stanowisk.
Szkolenie okresowe dla:
Ramowy program szkolenia BHP okresowego:
SZKOLENIE WSTĘPNE
Kodeks pracy zobowiązuje pracodawcę do zapewnienia przeszkolenia bhp przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Nie można bowiem dopuścić pracownika do pracy, do wykonywania której nie posiada wymaganych kwalifikacji i niezbędnych umiejętności, a także dostatecznej znajomości przepisów i zasad bhp. [art.237 §1 Kodeksu Pracy]
Ramowy program szkolenia BHP wstępnego:
SZKOLENIA BHP DLA PRACODAWCÓW I KIEROWNIKÓW
Zgodnie z art. 2373 § 21 Kodeksu Pracy, pracodawca jest obowiązany odbyć szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie BHP powinno być okresowo powtarzane. Podobne obowiązki spoczywają na osobach zajmujących stanowiska kierownicze.
Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:
Zgodnie z art. 2373 § 2 Kodeksu Pracy, pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie.
Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu oceny zagrożeń związanych z wykonywaną pracą, metod ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, kształtowania warunków pracy w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, postępowania w razie wypadku oraz w sytuacjach awaryjnych.
Zaufali nam:
Copyright KOMPAS Magdalena Nowak 2015-2024
Media Społecznościowe